Понеділок, 18.12.2017, 16:36
Сайт ПТУ № 54 Котельва


Приветствую Вас Гість | RSS

Форма входу
Міні-чат
Наше опитування
Яку спеціальність Ви обрали чи збираєтесь обрати?
Всього відповідей: 113
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Главная » 2011 » Лютий » 24 » ПІДВИЩЕННЯ ? Повертаємося у темряву ???
14:53
ПІДВИЩЕННЯ ? Повертаємося у темряву ???

ПІДВИЩЕННЯ ?     Повертаємося  у   темряву ???

 З 1 лютого введено нові тарифи для населення за користування електроенергією. В чому полягає їх застосування і чи всіх споживачів торкнуться ці зміни? 

— Згідно з постановою Національної комісії регулювання енергетики № 8 від 13 січня цього року внесено зміни до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам. Дійсно, з 1 лютого введено дворівневий тариф для населення. Що це означає?
Обсяг електроенергії, спожитий абонентом протягом місяця в межах 150 кВт/г (включно, за винятком споживачів із кухонними електроплитами та електроопалювальними установками), сплачується за базовим тарифом або тарифом першого рівня (для мешканців міст і селищ міського типу цей тариф складає 24,36 коп./ кВт/г, сільських мешканців — 22,5 коп./кВт/г). Тобто для споживачів із рівнем споживання електроенергії нижче 150 кВт/г тариф залишиться незмінним.
Обсяг електроенергії, спожитої абонентом протягом місяця, понад 150 кВт/г сплачується за підвищеним на 30 % тарифом, або тарифом 2 рівня (для мешканців міст та смт цей тариф складає 31,68 коп./ кВт/г, сільських мешканців — 29,28 коп./кВт/г).
Наприклад, якщо абонент спожив за місяць 280 кВт/г, то за 150 кВт/г він сплачує за базовим тарифом (24,36 коп./кВт), а за 130 кВт/г — за підвищеним тарифом (31,68 грн).

— Який тариф буде застосовуватись для споживачів, які мешкають у будинках, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками?

— Обсяг електроенергії, спожитий абонентом протягом місяця в межах 250 кВт/г (включно), сплачується за базовим тарифом, або тарифом першого рівня (цей тариф для вказаних категорій складає 18,72 коп./ кВт/г). Тобто для споживачів вказаної категорії із рівнем споживання електроенергії нижче 250 кВт/г тариф залишиться незмінним.
Обсяг електроенергії, спожитої абонентом протягом місяця понад 250 кВт/г, сплачується за підвищеним на 30 % тарифом, або тарифом 2 рівня (цей тариф для вказаних категорій складає 24,36 коп./ кВт/г).
Наприклад, якщо абонент спожив за місяць 350 кВт/г, то за 250 кВт/г він сплачує за базовим для цієї категорії тарифом (18,72 коп./кВт), за 100 кВт/г — за підвищеним тарифом (24,36 грн).

— Як підвищення тарифів вплине на розрахунки пільгових споживачів?

— На споживачів із місячним споживанням у межах 150 кВт/г ніяк не вплине. Для споживачів-пільговиків, які за місяць споживають більше, ніж 150 кВт/г (зазвичай, у залежності від кількості членів сім'ї), місячна пільгова норма складає від 75 кВт/г до 150 кВт/г. Тому алгоритм розрахунку наступний:
• обсяг електроенергії, спожитий у межах пільгової норми, вираховується за базовим тарифом з урахуванням пільгового %;
• обсяг електроенергії, спожитий вище пільгової норми до 150 кВт/г (різниця між 150 кВт/г і пільговою нормою), — за базовим тарифом;
• обсяг електроенергії, спожитої вище 150 кВт/г, — за підвищеним тарифом.
Приклад. Споживач, який мешкає в місті, із пільгою 50 % і пільговою нормою 90 кВт/г спожив за місяць 280 кВт/г. Отже:
• 90 кВт/г за тарифом 24,36 коп./кВт/г множимо на 50%;
• 60 кВт/г (150 – 90) — за тарифом 24,36 коп./кВт;
• 130 кВт/г — за тарифом 31,68 кВт/г.

— На які категорії споживачів підвищення тарифу не розповсюджується?

— Таких категорій три:
• багатодітні сім'ї (сім'я, що складається з батьків, або одного з батьків, і трьох та більше дітей);
• прийомні сім'ї (сім'я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання);
• дитячі будинки сімейного типу (окрема сім'я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, котра не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування).
Для вказаних категорій незалежно від рівня споживання тариф буде залишено на рівні базового.

— З якого періоду споживачам необхідно проводити оплату за новими тарифами?

— Згідно з п. 20 Правил користування електричною енергією для населення, оплата за електроенергію проводиться за обсяг електроенергії, спожитої в попередньому місяці. Тому рахунки зі врахуванням нових тарифів споживачі отримають у березні. У лютому ж оплата населенням буде проводитись за січень, відповідно — за старим тарифом.
Категория: Новини | Просмотров: 323 | Добавил: Andrey | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Погода в Котельві
Хмаринка тегів
Наша кнопка


ПТУПрофесійно-технічне училище № 54 смт Котельва © 2017
Конструктор сайтів - uCoz Створити сайт безкоштовно